Zabiegi wybielające zęby


Zdrowe zęby to nie wszystko. Jeśli mają one wyglądać pięknie, muszą być też białe. Oczywiście naturalny odcień szkliwa nie przypomina barwy śniegu, ale zwykle z biegiem czasu zaczyna jeszcze bardziej ciemnieć. Co zatem można z nim zrobić, aby przywrócić mu pierwotny wygląd?

Niemalże każdy dentysta przeprowadza w swoim gabinecie zabieg usuwania kamienia nazębnego. Czasem wykonują go też higienistki. Zabieg ten usuwa ze wszystkich zębów cały osad, który powstaje poprzez spożywanie kawy, herbaty, palenie papierosów czy ogólnie jedzenie. Zaleca się usuwać taki kamień przynajmniej raz na pół roku lub raz do roku. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z podobnego zabiegu, tuż po nim zauważą rewelacyjne efekty. Ogólnie nie ma on może działania wybielającego, ale już samo pozbycie się kamienia w pewnym stopniu gwarantuje taki rezultat. stomatolog warszawa bemowo może go jeszcze poprawić i wzmocnić, proponując swojemu pacjentowi bardziej specjalistyczne kuracje. Tutaj trzeba się jednak liczyć z tym, że ich ceny zaczynają się od tysiąca złotych.

Na wybielenie zębów warto się zdecydować zwłaszcza w jednym przypadku – kiedy ich nieodpowiedni kolor jest przyczyną kiepskiego samopoczucia i niskiej samooceny.