To search

Home › Ukraina jest sasiadem Polski

Ukraina jest sasiadem Polski

Ukraina sąsiaduje z Polską. Wycieczki na Ukrainę to znakomity pomysł dla każdego. Niejedna osoba pragnie odwiedzić ten wyjątkowy kraj - wspaniałe krajobrazy, czarnoziemy i to, co najlepsze. Na Ukrainie zobaczyć można Tarnopol, Krzemieniec, Czortków, Kijów, Lwów. To tylko kilka przykładowych miast, bo oferta jest o wiele szersza. Kamieniec Podolski, Kołomyja, Stanisławów - te miejsca każdy Polak powinien znać. Są to miejsca ważne dla naszej historii oraz teraźniejszości. Kiedyś były to polskie miasta, obecnie należą one do Ukrainy. Polaków nie obowiązują wizy na Ukrainę. Ukraińcy takie wizy muszą mieć.

rynek_w_ukrainie_Lwow.jpg

Na Ukrainie można zwiedzać, odpoczywać, wędrować. Kraj jest piękny i na pewno potrafi ucieszyć każdą osobę swoją urodą. Ukraina to kraj wyjątkowy, pełen zabytków i bogatej historii. Modne są jednodniowe wycieczki na Ukrainę autokarem lub kilkudniowe wycieczki do Lwowa i Kijowa samolotem. Te drugie są droższe, lecz znacznie wygodniejsze. Wyjątkowo interesująca jest wycieczka śladem bohaterów Trylogii, podczas której zwiedza się Lwów, Zbaraż, Trembowlę, Skałę Podolską, Kamieniec Podolski, Chocim, Jazłowiec, Buczacz, Brzeżany i Lwów. Niejeden Polak marzy o takiej niedrogiej wycieczce, na którą asygnuje się kilkaset złotych. Większość twierdz służyła celom obronnym, a wielu Polaków walczyło w tych miejscowościach z wrogimi najeźdźcami. Warto zajrzeć do Żółkwi, miasta powiatowego w czasach przedwojennych, z pięknym ratuszem, arsenałem, kościołami i szpitalem. Olesko to miejsce urodzenia króla Jana III Sobieskiego. Podhorce były siedzibą możnych polskich rodów: Koniecpolskich, Rzewuskich, Sanguszków. Zamek miał bogate zbiory sztuki, militariów i malarstwa. Dzisiaj jest to restaurowany zabytek, który jednak ma szansę cieszyć oczy dawną urodą. W tym miejscu kręcono sceny filmu Potop. Obecnie modne są wycieczki do Opery Lwowskiej, w której podziwiać można opery, balety i taneczne spektakle. Bilety są niedrogie, a wrażenia mogą być wyjątkowe. Dzisiaj na Ukrainę jeżdżą rodziny, dzieci, młodzież. Seniorzy także kochają ten wyjątkowy kraj. Wiele biur podróży ma w ofercie wyjazdy na Ukrainę.

plaza_na_Ukrainie.jpg

Co oferuje Ukraina?

Ukraina oferuje piękną przyrodę, wyśmienite jedzenie, wspaniałe zabytki. Wyjątkowa uroda tego kraju przykuwa wzrok i daje wielką radość. Niejeden Polak chce chociaż raz w życiu zobaczyć Ukrainę. To kraj wspaniały i wyjątkowy, kraj urodziwy, z bogatą historią, ale obecnie niezbyt bogaty. Ten kraj ma jednak duży potencjał rozwojowy, który pozwala wierzyć, że w przyszłości będzie to wspaniałe i wyjątkowe miejsce do życia.

Więcej przydanych informacji na www.kresy.com - tanie wycieczki na Ukrainę do Lwowa.

 
Page top