To search

Home › Istota białego szaleństwa

Istota białego szaleństwa

Praktycznie odkąd sięgamy pamięcią, odkąd na mapie naszego kraju mamy obecne Zakopane, miejsce to może nam się kojarzyć z białym szaleństwem, z uprawianiem narciarstwa zjazdowego. Mowa oczywiście o tym narciarstwie amatorskim, gdyż w tematykę zawodowstwa w tym miejscu nie będziemy wchodzili. 

zakopane01.jpg

Na pewno kilka ostatnich lat pod tym względem jest zupełnie inna. Możliwości infrastrukturalne, możliwości finansowe i sprzętowe powodują, że zainteresowanie spędzaniem wolnego czasu na stokach narciarskich znacząco wzrosło. Oczywiście w naszym kraju mamy znacznie więcej ośrodków, które przyciągają do siebie miłośników białego szaleństwa, aczkolwiek musimy tutaj jasno zaznaczyć, że 

Zakopane pod tym względem jest na pewno wyjątkowe, na pewno jest to jeden z czołowych ośrodków w naszym kraju. Wiele stoków narciarskich, bardzo dobrze przygotowanych stoków narciarskich, bardzo dobra i rozbudowana baza noclegowa, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie- to wszystko powoduje, że do Zakopanego każdego roku zjeżdża ogromna ilość narciarzy czy też snowboardzistów. 

Miejsce to ma w rękach jeszcze jeden bardzo ważny atut. Chodzi nam mianowicie o Kartę Tatrzańską To nic innego jak specjalny program rabatowy, w którym bierze udział pewna grupa obiektów noclegowych. Dzięki posiadaniu owej Karty Tatrzańskiej turysta ma możliwość uzyskania różnych zniżek na różne usługi, w tym również na zjazdy na trasach narciarskich czy też na wypożyczenie sprzętu narciarskiego. Oprócz tego zniżki te dotyczą wielu innych atrakcji. Tak naprawdę w trakcie kilkudniowego pobytu w Zakopanem można dzięki posiadaniu Karty Tatrzańskiej zyskać nawet kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę, że jest ona bezpłatna, a jej zdobycie wiąże się tylko z koniecznością zamówienia noclegu w jednym z obiektów biorących udział w programie, możemy mówić o bardzo wielu korzyściach. Jakich? Te konkretnie są dostępne na stronie internetowej Karta Tatrzańska, na którą to stronę oczywiście wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Page top